متخصص ارتودنسیclose
هزینه ارتودنسی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 35
نویسنده پیام
ronaksherafati
آفلاینارسال‌ها: 88
عضویت: 4 /12 /1397
هزینه ارتودنسی


هزینه ارتودنسی چقدر استدر درمان ارتودنسی هزینه ارتودنسی به عاملهای زیادی وابسته است.این هزینه ها بر اساس طول درمان و روند درمان در جلسه اول مشاوره توسط متخصص ارتودنسی تعیین می شوند. پزشکان روش های مختلفی را برای پرداخت هزینه برای بیمار بیان می کنند تا بیمار بدون دغدغه به درمان ارتودنسی دندان خود بپردازد.

ویزیت جلسه اول در مطب دکترداوودیان رایگان نیست. پرداخت هزینه درمان به صورت اقساطی در قالب پیش پرداخت اولیه (یک سوم مبلغ درمان) و اقساط ماهیانه می باشد. برای بیمارانی که درمان چند مرحله ای دارند برای فازهای بعدی، ۱۰ درصد تخفیف تعرفه در نظر گرفته می شود. شما می توانید قسط های ماهیانه را در مطب (به صورت نقدی یا دستگاه خودپرداز) و یا در منزل خود از طریق پنل پرداخت آنلاین بپردازید.


تعیین قیمت درمان ارتودنسی همانند دیگر درمان های پزشکی برای هر کیس متفاوت است. موارد تأثیرگذار بر هزینه ارتودنسی به شرح ذیل می باشد:
عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسینوع ارتودنسی انتخابی برای بیمار ،مدت زمان درمان ارتودنسی، میزان مواد و تجهیزات به کار برده شده در طول دوره درمان ارنودنسی در هزینه ارتودنسی موثر هستند.


عواملی که به عنوان شاخص در تعیین هزینه ارتودنسی موثر هستند عبارتند از :


۱. نوع درمان ارتودنسیارتودنسی متحرک در مقابل ارتودنسی ثابت دارای هزینه کم تری است.ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی شفاف با براکت‌های همرنگ مینای دندان و ارتودنسی لینگوال در مقایسه با ارتودنسی به وسیله براکت های فلزی هزینه بالاتری دارند.

هزینه ارتودنسی نامرئی به دلیل پیچیدگی، هزینه‌های لابراتور، تعداد پلاک‌ها، تکنولوژی پیشرفته و طول درمان، در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بالاتر است. همچنین در ارتودنسی نامرئی، چون پلاک‌ها وارداتی هستند و در لابراتورهای داخلی ساخته نمی‌شوند، بیمار هزینه ارتودنسی بیشتری را پرداخت می کند.هزینه ارتودنسی لینگوال نیز به دلیل مخفی بودن براکت‌ها در حین درمان که زیبایی ظاهر بیمار حفظ می‌شود به علت ساخت سفارشی براکت‌ها در لابراتور، بیشتر خواهد شد.

دستگاههای ارتودنسی خاصی نظیر براکت های سرامیکی ، ارتودنسی دیمون ، ارتودنسی لینگوال، اینویزیلاین و … به هزینه ارتودنسی خواهند افزود

۲. طول درمان ارتودنسی اگر میزان ناهنجاری دندان زیاد باشد و طول دوره درمان در ارتودنسی متحرک افزایش یابد هزینه ارتودنسی در درمان ارتودنسی متحرک افزایش خواهد یافت.

3. میزان ناهنجاری در فک و دندان‌هابدیهی است با افزایش شدت ناهنجاری، هزینه ارتودنسی نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال ارتودنسی دندانها همراه مداخله درمانی برای ناهنجاری فکی تعرفه بالاتری نسبت به ردیف کردن دندانها دارد.

4. نیاز به درمان‌های جانبی :جراحی فک در کنار ارتودنسی برای تسریع در روند درمان اتودنسی دارای هزینه ارتودنسی بالاتری است.

5. متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک عمومیدرمان ارتودنسی نزد متخصص ارتودنسی قیمت بالاتری دارد. متأسفانه در حال حاضر تعداد زیادی از دندان پزشکان عمومی بدون تخصص آکادمیک، اقدام به درمان ارتودنسی ثابت برای بیماران خود می کنند. درمانهایی که بعضا خسارت های غیر قابل جبرانی برای فک و دندانهای بیماران به همراه دارد.متخصص ارتودنسی با تجربه و دارای بورد تخصصی دارای هزینه بالاتری نسبت به سایر پزشکان است.

6. مطب یا درمانگاهدرمان ارتودنسی در مطب خصوصی نسبت به درمانگاه دندان پزشکی تعرفه بیشتری دارد، زیرا در مطب، متخصص ارتودنسی از فرصت بیشتری برای درمان بیماران خود برخوردار است.

7. بیمه ارتودنسیمتأسفانه هنوز بیمه تأمین اجتماعی در ایران درمان های ارتودنسی و هزینه ارتودنسی را پوشش نمی دهد. با این حال برخی ارگان ها نظیر بانک ها، نیروهای مسلح و ادارات معینی برای کارکنان خود اقدام به ارائه بیمه در قالب مراجعه به مراکز تخصصی خاصی می کنند و بخشی از مبلغی که برای هزینه ارتودنسی میبایست پرداخت کند را متقبل می شوند.

8. ترجیح و انتظارات بیمار در هزینه ارتودنسی• ممکن است بیمار متقاضی مرتب‌سازی دندان ‌باشد امامتقاضی دیگر ارتودنسی دندان را برای تغییر فرم صورت بخواهد بنابراین هزینه ارتودنسی این دو بیمار با هم متفاوت است و در مورد فرد دوم هزینه ارتودنسی بیشتر است.

بطور کلی، هزینه ارتودنسی بر اساس وضعیت ناهنجاری‌های دندانی و فکی بیمار و بسته به تشخیص متخصص ارتودنسی تعیین می شود و تعیین دقیق هزینه ارتودنسی دندان به معاینه دهان و دندان توسط متخصص ارتودنسی و شناسایی مشکلات بستگی دارد. با مراجعه به متخصص ارتودنسی معتبر و با تجربه می‌توان بهترین روش¬های درمانی ارتودنسی دندان، هزینه ارتودنسی و طول دوره درمان ارتودنسی و همچنین نوع ارتودنسی مناسب برای درمان را مشخص کرد.

دوشنبه 20 اسفند 1397 - 15:59
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح


این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !