متخصص ارتودنسیclose
چگونه سرعت واقعیه اینترنت خود را پیداکنیم
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 139
نویسنده پیام
admin
آفلاینارسال‌ها: 244
عضویت: 16 /11 /1391
شناسه یاهو:
تشکر کرده: 19
تشکر شده: 37
چگونه سرعت واقعیه اینترنت خود را پیداکنیم


فهرست برترین شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت در دی ماه امسال براساس تست سنجش سرعت که از سوی کاربران اینترنتی انجام شده است، در ۳ بازه زمانی و ۴ گروه اعلام شد.

مهر:با راه اندازی سرویس سنجش سرعت اینترنت از سوی مرکز متما، هر ماه شرکتهای برتر ارائه دهنده خدمات اینترنت از لحاظ متوسط سرعت و کیفیت ارسال اینترنت به کاربران ارزیابی می شوند که در این زمینه از تستی که از سوی کاربران انجام می شود، باید کمک گرفت.
به نحوی که کاربران اینترنت با تست و اطلاع از سرعت واقعی اینترنت خود که از طریق دانلود نرم افزار ایرانی سنجش سرعت اینترنت امکان پذیر است در این ارزیابی شرکت می کنند.

در این نوع آزمایش کاربر با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل شده و ۲ طرف نرم افزار سنجش با تبادل بسته های مشخصی از اطلاعات و زمانبندی ارسال و دریافت بسته‌ها، متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه می‌کند که سرعت محاسبه شده در این حالت، میزان پهنای باند استفاده نشده (ظرفیت خالی خط) در طول زمان آزمایش است.

تست سنجش سرعت اینترنت از آن جهت حائز اهمیت است که چنانچه بخشی از پهنای باند ارائه شده به کاربر توسط کاربر دیگری اشغال شده باشد میزان سرعت محاسبه شده کمتر از ظرفیت واقعی خط خواهد بود و به این ترتیب کم فروشی شرکتها در ارائه اینترنت واقعی به مشترکانشان مشخص می شود.

افزایش میزان استفاده کاربران از سنجش سرعت اینترنت

نگاهی به سرویس های ارائه شده از سوی شرکتهای برتر اینترنتی طی یک سال گذشته از افزایش تعداد سنجش سرعت اینترنت از سوی کاربران حکایت دارد؛ به نحوی که این موضوع باعث شده تا شرکتهای ارائه دهنده خدمات به این کاربران، به دلیل افزایش تعداد تستها با تفاوت چشمگیری نسبت به دیگر شرکتها در صدر برترین ارائه دهندگان جای گیرند.

در جداول برترین ارائه دهندگان اینترنت در دی ماه امسال بیشترین تستهای انجام گرفته مربوط به کاربران اینترنت با پهنای باند ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه بوده و شرکت آریانا گستر اسپادانا نیز برای نخستین بار در جمع برترین شرکتهای ارائه دهنده اینترنت برای اینترنت با سرعت دسترسی ۱۲۸ و ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه قرار گرفت.

سرویس دهندگان برتر اینترنتی دی ماه

در دی ماه امسال مرکز متما تست سنجش سرعت کاربران اینترنت را در ۳ بازه زمانی و ۴ گروه با توجه به پارامتر دسترسی به سرعت ۶۴ کیلوبیت، ۱۲۸ کیلوبیت، ۲۵۶ کیلوبیت و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه تقسیم کرده و براساس آن برترین سرویس دهنده های اینترنتی دایل آپ، ADSL و وایمکس را اعلام کرد.

براین اساس شرکتهای شاتل، پارس آنلاین و نداگسترصبا و داده پردازی فناوا سرویس دهندگان برتر برای سرعت دسترسی ۶۴ کیلوبیت برثانیه و در بازه های زمانی مختلف شناخته شدند و برای سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه نیز داده پردازی فناوا، عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، نداگستر صبا و ایرانسل برای بازه زمانی ۱ تا ۸ صبح و عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، ایرانسل، آریاگستر اسپادانا، نداگستر صبا و داده پردازی فناوا برای بازه زمانی ۸ تا ۱۶ بعدازظهر انتخاب شدند و در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۴ نیز عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، نداگسترصبا، داده پردازی فناوا و ایرانسل سرویس دهندگان برتر سرعت ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه بودند.

علاوه بر این شرکتهای شاتل و پارس آنلاین و نداگسترصبا برای بازه زمانی ۱ تا ۸ صبح، پارس آنلاین، شاتل، ارتباطات مبین نت،آریاگستر اسپادانا، ایرانسل و نداگسترصبا برای بازه زمانی ۸ تا ۱۶ بعدازظهر و داده پردازی فناوا، شاتل، پارس آنلاین، ایرانسل و نداگسترصبا برای بازه زمانی ۱۶ تا ۲۴ به عنوان برترین ارائه دهندگان اینترنت به کاربران با سرعت دسترسی ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه در دی ماه معرفی شدند.

مرکز متما شرکتهای عصر انتقال داده ها، پارس آنلاین، شاتل، توسعه رسان پاسارگاد، ارتباطات مبین نت و نداگسترصبا را به عنوان سرویس دهنده های برتر برای سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه در بازه زمانی ۱ تا ۸ صبح انتخاب کرده و شرکتهای عصرانتقال داده ها، پارس آنلاین، شاتل، توسعه رسان پاسارگاد، ارتباطات مبین نت ، ایرانسل، داده پردازی فناوا و نداگسترصبا نیز سرویس دهنده های برتر به کاربران با این سرعت در بازه زمانی ۸ تا ۱۶ بعدازظهر شدند.

کاربران اینترنت پرسرعت، شرکتهای عصر انتقال داده ها،شاتل، پارس آنلاین، توسعه رسان پاسارگاد ، ارتباطات مبین نت، ایرانسل، نداگسترصبا و داده پردازی فناوا را نیز به عنوان سرویس دهنده های برتر سرعت ۵۱۲ کیلوبیت برثانیه در بازه زمانی ۴ بعدازظهر تا ۱۲ شب در دی ماه انتخاب کردند.
تو رو داشتم ، ولی خواب بودم ...
یکشنبه 11 فروردین 1392 - 07:08
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح


این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !